Интервју со Џевдет Хајредини: Акцентот на економските мерки- кај најзагрозените слоеви на населението


Интервју со Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии, за најавените економски мерки од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Хајредини нуди прецизни ...
| | веќе видена | слични

„Сакате да видите што е класна гордост? Гледајте го пресот на капиталистот што зборува во име на Угостителската комора“, реагираат од Левица на пресот на ...
| | веќе видена | слични

Угостителската фела од Македонија објави загрижувачки податоци со кои се открива дека 60% или околу 15.000 вработени од овој сектор останале без работа. Велат ...
| | веќе видена | слични

Кредитите не ги сакаме, а Владата да се погрижи за работниците, бидејќи до сега се отпуштени околу 15.000 лица од угостителскиот сектор, кој брои вкупно 29.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични

 Велат дека сега оставаат државата да се грижи за работниците. „Веќе е почнат процесот на одјавување и по наши информации 60% низ цела Македонија се одјавени ...
| | веќе видена | слични

Трудовиот инспекторат апелира до работниците да не потпишуваат отказни решенија, додека пак од угостителскиот сектор велат дека освен откази друго решение ...
| | веќе видена | слични

Речиси 30 илјади луѓе остануваат без работа откако владините економски мерки се покажаа не доволни за да им помогнат на најпогодените бизнис сектори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната ...
сите 916 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 422 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 230 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Џевдет Хајредини: Акцентот на економските мерки- кај најзагрозените слоеви на населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: