Лежат со мене во болница: Ѓорѓе Давид откри дека многу познати кријат дека се заразени

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид е еден од заболените со коронавирусот и сместен е на пулмологија на Клиничкиот центар во Белград. Тој шокираше со изјавата дека ...
| | веќе видена | слични

Пејачот и дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, рокерот Ѓорѓе Давид веќе две недели е хоспитализиран во Белграт и се лекува од корона вирус.Тој постојано ги ...
| | веќе видена | слични

Рокерот Ѓорѓе Давид веќе две недели се бори против коронавирусот на одделението на пулмологија на Клиничкиот центар на Србија. Како што се наведува, засега се ...
| | веќе видена | слични

Домаќинот на популарното музичко шоу, „Ѕвездите на Гранд“, Воислав Воја Недеjковиќ, откри дека поминува денови во самоизолација предизвикана по прогласувањето ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Давид кој секојдневно се јавува од болница за да ја извести јавноста за својата здравствена состојба и на начин како ги предупредува луѓето да се чуваат, ...
| | веќе видена | слични

Во ек на пандемија на корона вирус, секојдневно се добиваат вести од светот за познати личности кои се заразени со овој опасен вирус.На естрадата во Србија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 468 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лежат со мене во болница: Ѓорѓе Давид откри дека многу познати кријат дека се заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: