Во Ред Бул им сугерирале на пилотите намерно да се заразат со коронавирусот

Многу спортисти во светот се трудат да помогнат да се најде начин за борба со коронавирусот и како да продолжат со тренинзи и натпревари, а од Формула 1 тимот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 492 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 408 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 504 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ред Бул им сугерирале на пилотите намерно да се заразат со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: