Продолжува психолошката поддршка за онколошките пациенти за време на коронавирусот

Министерството за здравство соопшти дека активно продолжува психолошката поддршка и советување на онколошките пациенти и во периодот на справувањето на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Менталното здравје е важно колку и физичкото здравје, порачуваат од охридскиот Црвен крст. Додаваат дека тимот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 597 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

„Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни“, порачуваат од Туристичко-угостителската комора.Од таму порачуваат дека се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува психолошката поддршка за онколошките пациенти за време на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: