Меркел третпат негативна на Ковид-19, но останува во карантин

5 копии

Еден од најострите критичари на германската канцеларка Ангела Меркел и кандидат за нов шеф на нејзината ЦДУ Фридрих Мерц рече дека во криза сите граѓани мораат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Претседателот на Светската асоцијација на лекари Франк Улрих Монтгомери ги предупреди политичарите во Германија за опасноста од предвремено олеснување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, Хелге Браун, изјави за RTL / n-ТВ канал дека смета оти Меркел не ги променила плановите да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

По 66 дена, од денеска се укинува полицискиот час во земјата воведен поради коронавирусот.Владата вчера на седница донесе и одлука рестораните и кафулињата ...
сите 247 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 381 | | | веќе видена

Отворањето на границите како еден од сигналите за попуштање на мерките и враќање во новото нормално секојдневие, за стручната јавност би бил добар чекор кој би ...
сите 362 | | | веќе видена

Укинување на полицискиот час и отворање на кафулињата и рестораните предложи Комисијата за заразни болести до Владата, брифираат извори од Комисијата за ТВ24. ...
сите 407 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 246 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 237 | | | веќе видена

Дваесет лица во земјава изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 17 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...
сите 504 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел третпат негативна на Ковид-19, но останува во карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: