Бројот на жртвите од Ковид-19 во Грција се зголеми на 43 лица


5 копии
8 копии
2 копии

Грчката влада објави низа карантински мерки за островите Миконос и Санторини, кои се меѓу најатрактивните туристички дестинации на Грција.На островот Миконос ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вонредни превентивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, од утрово стапуваат во сила на грчките острови Миконос и Санторини со одлука на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Над три милиони евра достигнуваат казните изречени од грчката полиција за несовесните граѓани за прекршување на забраната за движење во изминатите 13 дена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 810 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 254 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на жртвите од Ковид-19 во Грција се зголеми на 43 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: