Цените на заштитните маски во Словенија пораснаа за 15 пати


2 копии

Словенечката влада потврди дека планира да постави дополнителни 40 километри „противмигрантска“ ограда на јужната граница со Хрватска до крајот на годинава, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Словенечката Влада реши повторно да е задолжи за да може да им помогне на граѓаните и економијата погодени од епидемијата на коронавирусот. Владата им даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Додека соседна Австрија објави дека кон крајот на април ќе почне со постепено отворање на продавниците и училиштата, словенечката Влада смета дека дури ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Словенечката Влада седнува на заедничка маса со Федерацијата на независни синдикати со цел да ги слушне нивните предлози за составувањето на новиот Закон за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Според податоците на Националниот институт за јавно здравје во Словенија се потврдени 43 нови случаи на лица заразени со коронавирусот, јави дописникот на МИА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата со техничка влада е неодржлива. Доколку има улслови и согласно законските рокови – изборниот процес мора да продолжи таму каде што застана пред ...
сите 707 | | | веќе видена

Скратениот празничен карантин почнува утре во 11 часот и ќе трае се до вторник до 5 часот наутро. Вака одлука вчера попладне донесе Владата. Граѓаните ќе ги ...
сите 318 | | | веќе видена

За домашните миленичиња остануваат востановените термини и за време на продолжениот празничен викенд, соопштија вчера од Владата. Граѓаните, во периодот кога ...
сите 224 | | | веќе видена

Првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по ...
сите 158 | | | веќе видена

Предвремени избори за спас на граѓаните пред да фати нова пандемија во септември но и решение за функционална влада и собрание - лидерот на СДСМ Зоран Заев со ...
сите 213 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
сите 219 | | | веќе видена

Екипата на Борусија Дортмунд минатата седмица со убедливи 4-0 го реши рурското дерби со Шалке 04, а дека таа убедлива победа не беше случајна покажа денеска со ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 444 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на заштитните маски во Словенија пораснаа за 15 пати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: