Услужната комора бара К-15 да се одложи или да се укине за оваа годинава


Услужната комора на Македонија ја презентира состојбата во секторот транспорт, кој во моментов се соочува со бројни предизвици. Транспортерите имаат голема ...
| | веќе видена | слични

Да се исплатат обврските на државата и локалната самоуправа кон приватните претпријатија, да се скратат законските рокови за поврат на ДДВ од 30 на 15 дена и ...
| | веќе видена | слични

Продолжено е времетрањето на истечените лиценци и овластувањата за градежниот сектор, како и на дозволите за управување со гробишта и за вршење погребални ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе уредби со законска сила со цел транспортниот сектор подобро да го организира работењето и да се обезбеди непречен транспорт на стока, за кои ...
| | веќе видена | слични

За компаниите што работат во градежниот сектор, како што информира  денеска ресорниот министер Сугарески, се донесени три уредби со законска сила со коишто се ...
| | веќе видена | слични

Со уредби со сила на закон, предложени од Министерството за транспорт и врски, правиме се што е во наша можност и ценам дека транспортот во моментов се одвива ...
| | веќе видена | слични

„Трговија без контакт“ е пристапот што почна да го применува Турција за непречено одвивање на трговската размена без да дојде до контакт меѓу луѓето и да се ...
| | веќе видена | слични

На компаниите им е дадена можност за замена на приколка, полуприколка или контејнер, а оние што нема да го почитуваат пристапот „трговија без контакт" ќе треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска уште еднаш повтори дека останува претпоставката дека на есен вирусот побрзо и посилно ќе се шири, луѓето нема ...
сите 267 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
сите 98 | | | веќе видена

Прес-конференција, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на листата во ИЕ 3 Почитувани граѓани, почитувани новинари, СДСМ и коалицијата ...
сите 321 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Услужната комора бара К-15 да се одложи или да се укине за оваа годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: