Охриѓанка ќе плати казна од 2.000 евра, не ја почитувала мерката за самоизолација


Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
| | веќе видена | слични
10 копии
11 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поведе постапка и поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривиното дело ...
| | веќе видена | слични

Штипското обвинителство денеска побара парични казни во висина од по 100 дневни глоби, секоја од нив со висина од по 20 евра во денарска противвредност за три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(40) во с.Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 626 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓанка ќе плати казна од 2.000 евра, не ја почитувала мерката за самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: