Цвеќарите бараат да бидат опфатени во владините мерки

Неформалното Здружение на микро, мали и средни компании, кои се директно или индиректно вклучени во индустријата во областите, како: организација и реализација ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здружението на преведувачи и толкувачи на Република Македонија бара од Владата и тие да бидат опфатени со мерката за поддршка со бруто износ од минималната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението на компании за организација, реализација и поддршка на настани, ТВ и филмски продукции, поздравувајќи ги напорите на Владата, сепак посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Со ова е загрозена целата креативна индустрија во државава која вклучува голем број останати сектори и поединци, реагираше Здружението на компании за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Телевизиската и филмската индустрија е целосно и сериозно загрозена од кризата и без можност за остварување каков било промет, зашто беше прва на удар со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд пред да стане планетарно познат фудбалер снимал песми на Јутјуб под името „FlowKingz“. Ѕвездата на Борусија Дортмунд заедно со ...
сите 164 | | | веќе видена

Се влошува билансот на здравствените параметри поврзани со епидемијата на корона во Македонија. За еден ден имавме 40 нови заразени од Корона и значително ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цвеќарите бараат да бидат опфатени во владините мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: