Српски доктор открива што е најопасно во епидемијата на коронавирусот (ВИДЕО)


Доктор Горан Белојевиќ од Србија вели дека во овие времиња треба да заборавиме на гушкање, да се бакнуваме, да се ракуваме… На прашањето што може да послужи ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе носат ракавици додека одат во супермаркет, аптека или во купување. Но тие не нѐ штитат ако не ги користиме правилно. Докторот Каран Рангаранџан, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хирургот во британската Национална здравствена служба, Каран Рагарајан објаснил зошто носењето ракавици наместо редовното миење на рацете може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот претежно се пренесува преку капки кога заразеното лице кашла или кива, но освен социјалното дистанцирање, многу луѓе се претпазливи да ги ...
| | веќе видена | слични

Доктор објасни зошто не би требало да носите ракавици во супермаркетите поради заштита од коронавирусот, еве зошто… Каран Рангарајан кој работи како хирург во ...
| | веќе видена | слични

Грицкањето нокти отсекогаш важи за нехигиенска, прилично нездрава и доста некултурна навика која еднакво е застапена и кај децата и кај возрасните. Оваа навика ...
| | веќе видена | слични

6 работи кои треба да ги знаете: Коронавирусот е респираторен вирус кој се пренесува преку капки, односно преку кашлање и кивање. Инфекцијата се пренесува ...
| | веќе видена | слични

Грицкањето нокти е честа навика кај децата, но и кај возрасните, а токму таа може да има лоши последици во текот на пандемијата на коронавирусот.Светските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 411 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 248 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 336 | | | веќе видена

За разлика од останатите земји во регионот, во кои бројот на новозаразените е сведен на минимум, по значително зголемениот број новодијагностицирани случаи со ...
сите 129 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 197 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 62 | | | веќе видена

Последниве денови, Соединетите држави се наоѓаат во незамислив хаос. По убиството на Џорџ Флојд мирните протести брзо ескалираа во немири, хаос, пукања, ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски доктор открива што е најопасно во епидемијата на коронавирусот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: