Здраво, не го чистите вашиот мобилен телефон? Треба и еве како


За да се заштитат од заразување со коронавирусот, Светската здравствена организација ги советува луѓето не само да ги мијат рацете често, туку и површините со ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе носат ракавици додека одат во супермаркет, аптека или во купување. Но тие не нѐ штитат ако не ги користиме правилно. Докторот Каран Рангаранџан, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хирургот во британската Национална здравствена служба, Каран Рагарајан објаснил зошто носењето ракавици наместо редовното миење на рацете може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот претежно се пренесува преку капки кога заразеното лице кашла или кива, но освен социјалното дистанцирање, многу луѓе се претпазливи да ги ...
| | веќе видена | слични

Доктор објасни зошто не би требало да носите ракавици во супермаркетите поради заштита од коронавирусот, еве зошто… Каран Рангарајан кој работи како хирург во ...
| | веќе видена | слични

Дарија Кисиќ-Тепавчевиќ, докторка од Белград за „Спутник“, одговорила на прашањето што ќе се случи ако во продавница допреме нешто што на себе има патогени на ...
| | веќе видена | слични

6 работи кои треба да ги знаете: Коронавирусот е респираторен вирус кој се пренесува преку капки, односно преку кашлање и кивање. Инфекцијата се пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 411 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 327 | | | веќе видена

За разлика од останатите земји во регионот, во кои бројот на новозаразените е сведен на минимум, по значително зголемениот број новодијагностицирани случаи со ...
сите 129 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 207 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 136 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 109 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здраво, не го чистите вашиот мобилен телефон? Треба и еве како

Од:
До кого (е-маил):
Порака: