Експертите и бизнисот чекаат итни мерки од Владата, за да не ни се случи 1992-та


Експертите и бизнисот во земјава очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност. Ги критикуваат спорите и благи мерки на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста на граѓаните не беше на висина на задачата којашто ја имаше секој од нас и многу лесно се преминува преку препораките коишто ги даваат стручните ...
| | веќе видена | слични

Денеска со чувство на одговорност ги доставуваме нашите предлози за итни интервенции за по оваа криза да останеме исправени, а кога ќе излеземе од дома да не ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Скопје, 6. април 2020 (Inpress) – Од денеска во употреба е првиот контакт центар наменет за поддршка на бизнисите и граѓаните во врска со економските прашања ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиите кои се најпогодени од кризата што ја предизвика коронавирусот, преку писмо испратено до нашата редакција бараат финансиска помош во форма на ...
| | веќе видена | слични

Владата ја отвори телефонската линија 02 324-8040 на која фирмите и граѓаните ќе може да побараат информации за економските мерки за справување со кризата ...
| | веќе видена | слични

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
| | веќе видена | слични

Владиниот пакет на економски мерки вреден 200 милиони евра со цел ублажување на економскиот удар предизвикан од коронакризата, е утврден врз основа на сериозни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите и бизнисот чекаат итни мерки од Владата, за да не ни се случи 1992-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: