Нема визи за САД, студентите не знаат што со договорите за работа кои ги потпишале

Комплетно е замрзнат процесот на регрутација на нови студенти за летна работа во Америка, сезонска работа во Германија и работа на брод. Од агенциите кои ...
| | веќе видена | слични

Несомнено е дека коронавирусот COVID-19 има огромно влијание врз случувањата во светот. Неодамна имавме текст за тоа како светските ИТ компании се справуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во врска со каматата што ќе продолжи да се пресметува за време на одложениот период...Би сакал да објаснам дека нема друг начин да се постапи затоа што парите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради состојбата со корона вирусот сега е важно да се остане дома и повеќето активности да бидат завршени преку дигиталните канали. Според информациите од ...
| | веќе видена | слични

Никому сега не му е до плажа. Дури и некој да сака да резервира патување, на пример за јуни, и со тоа да искористи пониски цени, не може да се знае како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 737 | | | веќе видена

Волкот влакното го менува, а СДСМ не ја менува навиката во партиските соопштенија за сите неволји во државава да ја обвинува опозицијата, а тие како власт „око ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 236 | | | веќе видена

Во областа на оданочувањето државава е умерено подготвена, оценува Европската комисија (ЕК) во последниот Извештај за напредокот во евроинтеграците. Постигнат ...
сите 81 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, вечерва во дебатата на телевизија 24 информираше дека сите улици кои ги има ветено ќе бидат ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема визи за САД, студентите не знаат што со договорите за работа кои ги потпишале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: