Ковид-19: Италија се приближува до 100.000 заболени, три милијарди евра помош за фирмите во Словенија


Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 707,738 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 33,526, а оздравеле 150,732 лица. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Бројот на починати од КОВИД-19 во Шпанија е во пад четврти ден по ред, што ги зголеми надежите во земјата дека најлошото поминало. Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Бројот на пациенти кои што се наоѓаат на интензивна нега поради коронавирусот првпат се намали во Италија во саботата, со што во таа земја забележаа и најнизок ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени од коронавирусот во Русија се искачи на 6.343, откако во изминатото деноноќие забележани се 954 нови случаи.КОВИД-19 пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на пациенти кои се подложени на интензивна нега на коронавирус падна за прв пат во Италија во саботата, а земјата исто така го забележа своето најниско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 512 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 183 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Италија се приближува до 100.000 заболени, три милијарди евра помош за фирмите во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: