ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)


Здраво Маја, како си, како го минуваш времето во изолација? – Сите сме засегнати од вонредната состојба и вирусот ковид 19. Сегашната ситуација налага да ...
| | веќе видена | слични

Маја Талевска Печников, инструкторка по пилатес, подготви нова серија на вежби за читателите на Слободен печат. Се почнува со триминутно загревање по кое ...
| | веќе видена | слични

Згибовите се едни од најдобрите вежби за мажите и ги нудат најтешките движења со вашата телесна тежина. Фитнес јутјуберот Лори Шо, постави предизвик да прави ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за мажи на 31 и на 91 година. Бројот на новозаразени во последното деноноќие е 18  вкупниот број 259 Нашата Јана Јосифоска е на една од празните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 531 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: