Добра вест за Турците – Императорот им се излечи од Коронавирус

Фатих Терим брзо го „прележа“ Коронавирусот со кој беше заразен пред неколку дена и новиот тест му е негативен. Со него добри вести има и за двајца членови од ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Галатасарај, Радамел Фалкао, би можел да направи изненадувачки трансфер во катарскиот клуб Ал Сад, чиј тренер е шпанската легенда Чави, најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Флорин Андоне ќе се врати во Брајтон, откако Фатих Терим одлучи дека позајмениот Романец не му треба во тимот и Галатасарај нема да ја плати отштетната ...
| | веќе видена | слични

По загрижувачките вести кои пристигнаа од Турција за Речбер Рушту, оваа вечер за среќа пристигна една далеку пооптимистичка вест од страна на неговата сопруга. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на турската репрезентација, Рушту Речбер има напредок во борбата против Ковид-19, откако вчера беше објавено дека чуварот на мрежата ги ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот турски голман Рушту Реџбер, кој заболе од новиот коронавирус се наоѓа во исклучително тешка состојба, а неговата сопруга Исил, од која чуварот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 426 | | | веќе видена

Потпретседател на СДСМ и носител во ИЕ 2 Оливер Спасовски во финишот на изборната кампања со апел до граѓаните дека гласањето е безбедно и дека сите сме пред ...
сите 588 | | | веќе видена

На интернет осамнаа нови аудио снимки на кои се слуша како Христијан Мицкоски ги убедува независните пратеници, кои претходно ги ибрка од партијата, како ги ...
сите 74 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добра вест за Турците – Императорот им се излечи од Коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: