Македонија влегува во најтешкиот период, вели Филипче


Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа дали е можно набрзо да биде симната кризната состојба која беше прогласена ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето во „360 Степени“ рече дека рестриктивните мерки се донесени со цел бројот на заразени да не биде многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни, ќе може да имаат надзор и за време на полицискиот час. ...
| | веќе видена | слични

“Глас на Америка” објави интервју со министерот за здравство, Венко Филипче. Во интервјуто, Филипче зборува за капацитетот на државата да се справи со ...
| | веќе видена | слични

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
| | веќе видена | слични

И лицата кои се грижат за лица-корисници на туѓа нега ќе добијат дозвола за движење во полициски час, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 251 | | | веќе видена

„Има две големи контрадикторности кај ВМРО ДПМНЕ, од една страна критикуваат како лошо се менаџира кризата, а ВМРО ДПМНЕ излезе со формално барање за ...
сите 355 | | | веќе видена

Од 37-те новозаболени од Ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео материјали на социјалните ...
сите 237 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 335 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија влегува во најтешкиот период, вели Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: