49 пациенти хоспитализирани на клиниката за инфективни болести, 7 најверојатно ќе бидат пуштени на домашно лекување


На инфективната клиника се примени тројца пациени од Скопје и Куманово. Во моментот се хоспитализирани вкупно 49 пациенти, седум се со потешка клиничка слика – ...
| | веќе видена | слични

Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со два контролни негативни теста, денес заминуваат тројца пациенти. На клиниката неколку часа по приемот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Освен пациентот од струшкото село Лабуништа кој што почина на Инфективната клиника, а кој што имал тешка клиничка слика, во болницата „8 Септември“ почина и ...
| | веќе видена | слични

На клиниката за Инфективни болести почина маж на 63 година и уште едно лице е починато во болницата 8-ми септември, кај кој претходно бил потврден Корона ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното соопштение за дневната состојба со ново дијагностицирани, починати и оздравени ...
| | веќе видена | слични

Лоциран е прв заболен вработен на инфективната клиника во Скопје каде лежат најтешките случаи на заболени со корона вирус. Ова го потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

49 пациенти хоспитализирани на клиниката за инфективни болести, 7 најверојатно ќе бидат пуштени на домашно лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: