Повеќе од половина заразени со корона вирусот во Македонија се од главниот град


Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со коронавирус до денеска во Македонија изнесува 259 лице, a вкупната бројка на починати достигна шест лица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Во МВР досега се регистрирани вкупно 12 случаи на заболени од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Според информациите на Алсат, од министерството има 45 лица во ...
| | веќе видена | слични

Скопје , 4. април 2020 (Inpress) – Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации од Институтот за јавно здравје, по направената епидемиолошка анкета на двете лица пријавени во Гостивар е утврдено дека едното лице ...
| | веќе видена | слични

Нови 72 нови случаја на коронавирус се регистрирани во последните 24 часа во земјата, едно лице е починато, а три лица се излекувани и денеска заминуваат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, неколку часа по приемот во болница, почина маж од Лабуништа (Струга) на 63-годишна возраст ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 541 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Лидерите на политичките партии биле блиску до договор за датум за избори, но поради развојот на ситуацијата и порастот на бројот на заболени и починати, ...
сите 856 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 106 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од половина заразени со корона вирусот во Македонија се од главниот град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: