Љума од „Медена земја“: Ќе издржиме и над две недели карантин, само да сме здрави и живи


Снимателот Самир Љума од македонскиот документарец „Медена земја“ со две номинации за Оскар се јави на Фејсбук од државниот карантин во хотелот „Десарет“ во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со авионски превоз Лондон-Скопје организиран од Владата, денеска попладне во земјaва треба да се врати нова група наши државјани кои се затекнати во Велика ...
| | веќе видена | слични

Бројот на граѓаните кои се пријавиле на повикот на МНР да допатуваат со чартер летот ќе биде соопштен непосредно пред полетувањето. Тие при влез во авионот ќе ...
| | веќе видена | слични

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извлекување и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државниот карантин, по поминати 14 дена, вчера успешно го напуштија 160 македонски граѓани, кои со хуманитарен лет беа вратени во земјава. Статистиката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да започнам со тоа дека во рок од 12 часа поминав 3 различни аеродроми во 3 различни земји и континенти БЕСПРЕКОРНО со највисоко ниво на хигена, заштина и ...
| | веќе видена | слични

Во рок од 12 часа поминав три различни аеродроми во три различни земји и континенти беспрекорно со највисоко ниво на хигиена, заштита и грижа! Влеговме во ...
| | веќе видена | слични

Државниот карантин, по поминати 14 дена, вчера го напуштија 160 македонски граѓани кои со хуманитарни летови беа вратени во земјава и беа сместени во строги ...
| | веќе видена | слични

Христина Петрушевска е Македонка, која како што пишува во својот Фејсбук статус, по краток престој во САД се вратила во Македонија и заедно со другите патници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Избори мора да има и ќе има, но не по цена на животот и здравјето на граѓаните. Дали ќе се случат во јули, август или септември, тоа треба да кажат бројките во ...
сите 600 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љума од „Медена земја“: Ќе издржиме и над две недели карантин, само да сме здрави и живи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: