20.000 работници ќе останат на улица ако државата не им помогне на микропретпријатијата

Микропретријатијата од услужната дејност, пред сѐ продавниците и бутиците, од Владата бараат за три месеци бруто платите за вработените да бидат на товар на ...
| | веќе видена | слични

Неформалното Здружение на микро, мали и средни компании, кои се директно или индиректно вклучени во индустријата во областите, како: организација и реализација ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здружението на преведувачи и толкувачи на Република Македонија бара од Владата и тие да бидат опфатени со мерката за поддршка со бруто износ од минималната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението на компании за организација, реализација и поддршка на настани, ТВ и филмски продукции, поздравувајќи ги напорите на Владата, сепак посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Со ова е загрозена целата креативна индустрија во државава која вклучува голем број останати сектори и поединци, реагираше Здружението на компании за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Телевизиската и филмската индустрија е целосно и сериозно загрозена од кризата и без можност за остварување каков било промет, зашто беше прва на удар со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 118 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 257 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 506 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20.000 работници ќе останат на улица ако државата не им помогне на микропретпријатијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: