Добри вести од Фиренца: Никој од фудбалерите на Фиорентина дополнително не е позитивен на Ковид-19

Ниту еден од фудбалерите на Фиорентина кои изминативе 14 дена беа во задолжителен карантина не е позитивен на коронавирус, информираа денеска од клубот. ...
| | веќе видена | слични

Според шпанскиот весник по денешното тестирање сите резултати на 25 заболени претставници на Валенсија биле негативни. Пред само две недели, дури 35 % од ...
| | веќе видена | слични

Сите десет играчи и тренери на Валенсија кои беа позитивни на коронавирсот се опоравија од болеста. Шпанскиот прволигаш во средината на март објави дкеа 35 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 707 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 612 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 378 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добри вести од Фиренца: Никој од фудбалерите на Фиорентина дополнително не е позитивен на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: