Македонските граѓани кои се вратија од Љубљана држени во нехумани услови


Без вода и храна и без можност да одат во тоалет...низ ваква голгота поминале македонските државјани кои вчера се вратија со хуманитарниот лет од Љубљана. Тие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од најголемата нискобуџетни авиокомпаниии во централна и источна Европа „Wizz Air“, во четвртокот спроведе нови вонредни летови со кои превезе повеќе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во хотелот „Молика“ на Пелистер синоќа пристигна уште една група од 26 лица за претстој во државен карантин. Лицата се од различни градови и истите се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во хотелот „Молика“ на Пелистер синоќа пристигнала уште една група од 26 лица за претстој во државен карантин. Од АД ЕСМ, кој стопанисува во овој хотел, ...
| | веќе видена | слични

Без греење и без топла вода на минусни температури. Вака една жителка од Радовиш со своето 5-годишно детенце ја поминале првата ноќ во карантин на Попова ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски на новинарско прашање за условите на оние кои се сместени во државен карантин, одговори дека добиваат оброци и вода, како и дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ирелвантно е каде се сместни лицата во државен каранитн, важно е дека мора да останат и да се изолираат 14 дена и на тој начин да го намалиме ризикот од ширење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските граѓани кои се вратија од Љубљана држени во нехумани услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: