Сто и две лица приведени поради непочитување на мерката за забрана на движењето


263 граѓани ја прекршиле мерката полициски час во текот на вчерашниот ден. Од нив 102 лица завршиле во станица. 46 биле опоменати а за останатите се изготвени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тринаесет лица се затекнати на подрачјето на Полициска станица Струмица, три во Гевгелија и едно во Радовиш, а во просториите на полициските станици се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни места, нема нарушувања на јавниот ред и мир и нема регистрирани сообраќајни незгоди, соопштија од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сто и две лица приведени поради непочитување на мерката за забрана на движењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: