Швајцарија го воведува лекот против маларија за лекување од Ковид-19


Американскиот потпретседател Мајк Пенс кажа на синоќешниот брифинг во Белата куќа дека антималарикот хидроксихолорокин ќе биде користен во студија со 3.000 ...
| | веќе видена | слични

Бе – се – же вакцинирањето во земјава не е поврзано со заразување од Ковид 19. Ова на денешниот брифинг го потврди пулмологот Дејан Докиќ. Но тој вели дека се ...
| | веќе видена | слични

Австралиски истражувачи објавија студија која покажува дека лекот кој обично се користи за лечење инфекции од паразити исто така може да го убие коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со употреба на мимс (мемиња) со знамиња и воена терминологија, администрацијата на Трамп и неговите колеги од Кина го поставија исстражување за коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

За време на дневниот брифинг во Белата куќа, Трамп рече дека вчера имал телефонски разговор со премиерот на Индија, Нарендра Моди и побарал да продолжи извозот ...
| | веќе видена | слични

Лек против вошки во лабораториски услови го убива вирусот Ковид-19, откриле австралиски научници. Станува збор за лекот „Ивермектин“ кој со години наназад се ...
| | веќе видена | слични

Заедничка студија предводена од Институтот за биомедицина Монаш во Монаш и Институтот Доерти, откриле дека лекот „Ивермецтин“ го запира коронавирус додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 578 | | | веќе видена

Претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет“ го кажал Бојан ...
сите 304 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 154 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 263 | | | веќе видена

Не треба да импровизираме кога е Ковидот во прашање, туку да се придржуваме на препораките и барањата што ги има Комисијата за заразни болести, нагласи денеска ...
сите 363 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија го воведува лекот против маларија за лекување од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: