Проблеми за производителите на нафта: Мораме да го намалиме производството за 10 милиони барели на ден

Бидејќи повеќе од две милијарди луѓе од Индија до Калифорнија во моментот се ставени во карантин, побарувачката за енергија, поточно за нафтата, потона, а како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на организацијата на државите извознички на нафта ОПЕК,и главните нафтени произведувачи најавија одржување состанок со цел да ги надминат проблемите ...
| | веќе видена | слични

САД треба да воведат санкции против Русија и Саудиска Арабија и со тоа да ги натераат овие две најголеми производители на нафта да ја прекинат војната околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата на земји-извознички на нафта (ОПЕК) е група независни произведувачи работат на договор за досега невидено намалување на производството, а кон ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес изјави дека очекува Саудиска Арабија и Русија да стават крај на војната околу нафтата и дека драстично ќе го намалат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трамп на Твитер објави дека разговарал со престолонаследникот на Саудиска Арабија, принцот Мохамед бин Салман, кој потоа разговарал со Кремљ. Двете страни ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 666 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 225 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 183 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 467 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблеми за производителите на нафта: Мораме да го намалиме производството за 10 милиони барели на ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: