Во Франција во изминатите 24 часа регистрирани 319 нови смртни случаи


Бројот на починати од КОВИД-19 во Шпанија е во пад четврти ден по ред, што ги зголеми надежите во земјата дека најлошото поминало. Во последните 24 часа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд почетокот на епидемијата, во париските болници меѓу медицинскиот персонал имало околу 2.000 до 2.200 заразени со Ковид – 19, јави дописникот на МИА. Од нив, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Франција во изминатите 24 часа регистрирани 319 нови смртни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: