Најголемиот руски производител на нафта се повлече од Венецуела

Најголемиот руски производител на нафта „Роснефт“ ги заврши операциите во Венецуела и го продаде бизнисот на земјата на руската влада, соопштија претставници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на организацијата на државите извознички на нафта ОПЕК,и главните нафтени произведувачи најавија одржување состанок со цел да ги надминат проблемите ...
| | веќе видена | слични

САД треба да воведат санкции против Русија и Саудиска Арабија и со тоа да ги натераат овие две најголеми производители на нафта да ја прекинат војната околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата на земји-извознички на нафта (ОПЕК) е група независни произведувачи работат на договор за досега невидено намалување на производството, а кон ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес изјави дека очекува Саудиска Арабија и Русија да стават крај на војната околу нафтата и дека драстично ќе го намалат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трамп на Твитер објави дека разговарал со престолонаследникот на Саудиска Арабија, принцот Мохамед бин Салман, кој потоа разговарал со Кремљ. Двете страни ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 529 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 294 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 356 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 326 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 214 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 111 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 373 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот руски производител на нафта се повлече од Венецуела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: