Кога точно се појави коронавирусот во Европа? Ова прашање најмногу ги мачи научниците, а една теорија вели уште минатата година


Италијанските научници истражуваат дали повисокиот од вообичаениот број на случаи на воспаление на белите дробови и сезонскиот грип во Ломбардија во последната ...
| | веќе видена | слични

Професорот Хендрик Штрек, главен виролог на универзитетот во Бон, вели дека коронавирусот не се пренесува со допирање на контаминирани површини, како што инаку ...
| | веќе видена | слични

-Луѓе што немаат симптоми можат да инфицираат други со зборување, но дури и најобична маска може да не спречи да шириме заразни капки. Може да влезеш во ...
| | веќе видена | слични

Сезонскиот грип да не се споредува со коронавирусот. Во никој случај бројот на заболени со обичен грип да не се споредува со новиот вирус, посочија експерите ...
| | веќе видена | слични

ЗА КОЛЕКТИВНИОТ ИМУНИТЕТ И ЗА НЕКОИ ДРУГИ НЕШТА… Колективен имунитет е форма на индиректна заштита од заразна болест која се јавува кога голем процент од ...
| | веќе видена | слични

Како што знаеме, коронавирусот меѓу луѓето се шири по пат на респираторни капки кои што пак се шират преку кашлање или кивање. Меѓутоа, научниците сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 406 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 154 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 96 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога точно се појави коронавирусот во Европа? Ова прашање најмногу ги мачи научниците, а една теорија вели уште минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: