Ангеловска: Да се зачуваат работните места за да рестартира економијата


2 копии

Капацитетите на државата се насочени кон Здравствениот систем кој мора да остане стабилен. Направени се сите подготовки, сите ресурси се насочени кон ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Оливер Спасовски смета дека здравствениот систем е подготвен да може да се справи со најавите за поголем број заболени од коронавирусот, но апелира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заболени и починати рапидно расне, а танчерите Заев , Филипче и Спасовски не можат да го менаџираат и организираат системот кој се потешко одговара ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ ги коментираше економските мерки, напоменувајќи дека банките треба да помогнат ...
| | веќе видена | слични

Македонија е пред финансиски колапс, а Заев и Спасовски наместо да ги наградат медицинските лица кои херојски се борат и покрај неопременоста, одлучуваат да си ...
| | веќе видена | слични

Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески во своето гостување во емисијата Детектор уште еднаш повика сериозно да се разгледа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот не постои и е измислица за дел од Тетовчани. Велат дека не се плашат и дека станува збор за обичен грип. Ниту маска, ниту држење растојание. Пред ...
сите 504 | | | веќе видена

Здружението „Совет на Амбасадори“ и натаму со внимание ги следи состојбите во справување со коронавирусот во земјата и регионот особено и партиските ...
сите 88 | | | веќе видена

Начинот на трансмисија на ковид вирусот во целиот изминат период е со близок респираторен контакт во рамки на еден кластер и поединци. И тоа ја детерминира ...
сите 234 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Струмица информираше дека поголем број припадници на МВР и на Армијата во Охрид се во ...
сите 211 | | | веќе видена

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
сите 175 | | | веќе видена

По повеќе од два месеца, елитниот европски фудбал повторно е активен. Во германската Бундеслига се одигра 26-тото коло, прво во ерата на пандемијата од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Да се зачуваат работните места за да рестартира економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: