ВМРО-ДПМНЕ: Да ги спуштиме штитовите и да соработуваме

3 копии

Граѓаните и бизнис секторот во овие тешки времиња се оставени на милост и немилост. Се соочуваме со светска пандемија на опасниот коронавирус, но и со ...
| | веќе видена | слични

Системот во Република Македонија колабира. Секојдневно се зголемува бројот на инфицирани и починати. Медицинскиот персонал се повеќе се заразува од корона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Системот колабира! Бројот на заболени и починати постојано се зголемува, а Зоран Заев и СДСМ се фалат како блескаво танцуваат. Граѓаните се плашат дека не може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Танцот на Зоран Заев ги загрозува животите на илјадници граѓани на Македонија. Неговиот криминал и неспособност со кои ги поклопи институциите овие три години ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ излегоа со реакција на соопштението на СДСМ и изјавуваат дека криминалот на Зоран Заев и неспособноста, со кои се поклопени институциите овие три ...
| | веќе видена | слични

Лошото менаџирање со кризата, со секој изминат ден зема се повеќе жртви. Сите сме загрозени. Сите сме во опасност, а танчерите Заев, Спасовски и Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Црн ден за Македонија, 5 починати од корона, 53 заболени, а Заев и Филипче тераат политика. 2.СДСМ ја води државата кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Да ги спуштиме штитовите и да соработуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: