И вчера продолжи дезинфекцијата на станбените објекти во Битола

8 копии

По наврнатите 55 сантиметри снег во текот на вчерашниот ден, екипите на битолските јавни претпријатија, коориднирани од КЈП „Нискоградба“, постојано делуваат ...
| | веќе видена | слични

Снегот кој интензивно и непрекинато паѓа речиси цел ден, предизвика уривање на неколку дрвја низ градот. Овие фотографии ги направивме на плоштадот„Гоце ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија.„Оваа одлука е ...
сите 552 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 626 | | | веќе видена

Укинување на полицискиот час и отворање на кафулињата и рестораните предложи Комисијата за заразни болести до Владата, брифираат извори од Комисијата за ТВ24. ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 100 | | | веќе видена

Над 120.000 граѓани кои имале кредити во НЛБ Банка ја прифатиле понудата да не ги враќаат кредитните рати во период од шест месеци согласно понудата на ...
сите 259 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И вчера продолжи дезинфекцијата на станбените објекти во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: