Експертите и бизнисот чекаат итни мерки од Владата, за да не ни се случи 1992-та


Експертите и бизнисот во земјава очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност. Ги критикуваат спорите и благи мерки на Владата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Циркуларна економија или кружна економија е еден од начините за справување со климатските промени и сè повеќе добива значење како нов тренд, нов бизнис-модел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Милиони луѓе работат од дома, видео-конференции се замена за состаноците во канцеларија. И, милиони луѓе седат дома и гледаат филмови и серии. Ќе издржи ли ...
| | веќе видена | слични

Насловот на колумната не имплицира конкретно или хипотетичко прашање кое се однесува кон властодржците во Македонија и нивните дезориентирани и задоцнети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Министерството за здравство информираат дека бројот на новозаболени е 76, а не како што претходно беше објавено дека се работи за 67 случаи. Оваа ...
сите 1114 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара поагресивна реакција од гувернерите кон граѓаните кои протестираат низ градовите во САД поради убиството на ...
сите 382 | | | веќе видена

„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
сите 257 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, советник на претседателот Христијан Мицкоски за надворешна политика во своето гостување во „Само Вистина“ говореше за одржување на изборите ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите и бизнисот чекаат итни мерки од Владата, за да не ни се случи 1992-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: