Миновски: Не смее да има намалување на платите, едно од суштествените прашања за надминување на економската криза е стимулирање на потрошувачката

3 копии

Во вчерашната емисија “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија на тема “Ќе ја распадне ли коронавирусот македонската економија”, екс министерот за финансии Кирил ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Заспиј Ако Можеш‘‘ на Алфа Телевизија во телефонско вклучување Митре Алуловски од Вевчани сведочеше за тоа дека извајата на техничкиот премир ...
| | веќе видена | слични

Професорот Гоце Андревски кој предава и стратешки менаџмент на Кралскиот универзитет во државата Онтарио во Канада со анализа на мерките кои можат да доведат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не треба владата секој предлог кој е различен од нивниот да го гледа како критика, некој е добар некој не е, но тоа е од бенефит, добиваат повеќе идеи како да ...
| | веќе видена | слични

По нападот од страна на неговиот син кој го нарече суетен новинар Бранко Героски вчера вербално нападнат и од таткото Панче Заев. Причина е пренесен текст на ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната емисија на ТВ Алфа „Заспиј ако можеш“ телефонско вклучување имаше новинарот Бранко Геровски кој кажа дека под секое ниво биле коментарите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таткото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, Панче на Фејсбук излезе со недолични коментари кон новинарот Бранко Героски. Заев сениор дури се потсмева дека во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миновски: Не смее да има намалување на платите, едно од суштествените прашања за надминување на економската криза е стимулирање на потрошувачката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: