Владата подготвува нов пакет економски мерки


4 копии

Премиерот на Владата Оливер Спасовски одржува прес-конференција заедно со вицепремиерката задолжена за економски прашања и за координација со економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките се дизајнирани во широка консултација и суштинска дебата со членовите не Економскиот совет формиран токму за оваа цел, како и низ разговорите што ги ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за тоа кои се аргументите на ДУИ за платите на административците да не бидат скратени, Спасовски кажа дека не се работи за аргументи на ...
| | веќе видена | слични

Нови економски мерки се очекува да предложи денеска Владата. Прес конференција на која ќе се обрати премиерот Оливер Спасовски којапрвично беше закажана за 13 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 612 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 468 | | | веќе видена

Четири милијарди луѓе низ светот бараат вакцини. И овие проблеми со вакцините се случуваат во речиси секоја земја – членка и на НАТО. Неколку од членките од ЕУ ...
сите 105 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата подготвува нов пакет економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: