Нови мерки во Србија: Самоизолацијата се продожува на 28 дена, а се укинува и дозволеното шетање на миленици


Сите мерки за самоизолација се продолжени од 14 на 28 дена, а за викендите забраната за движење е од 15 часот, одлучено е на денешната седница на Владата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

До пред некој ден, Панама се бореше против оваа болест како и сите други, ги затвори границите и училиштата, им забрани на странците да влегуваат во земјата и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Превземени се мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци. Ограничувањето на движењето на територија на Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Оваа одлука е неприфатлива од фактот што е донесена само неколку часа пред да почне ограничувањето на слободното движење од 21:00 часот и еден ден пред да ...
| | веќе видена | слични

Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија секогаш настојува да ја одржи соработката со државните институции на највисоко ниво и високо го цени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во соработка со Центарот за јавно здравје Скопје, под асистенција на Министерството за внатрешни работи, денеска ќе направи акција ...
сите 565 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 143 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 173 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови мерки во Србија: Самоизолацијата се продожува на 28 дена, а се укинува и дозволеното шетање на миленици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: