OLD BUT GOLD (24.08.2017, Фенербахче-Вардар): Македонски марш среде Истанбул (ВИДЕО)


Судбината сакаше токму Македонецот Дарко Панчев да му го донесе најголемиот успех на српскиот гигант Ц. Звезда. Генерации и генерaции на црвено – белите ...
| | веќе видена | слични

Ферхан Хасани, до пред извесно време беше стандарден репрезентативец на Македонија, но откако неколку месеци по враќањето од С. Арабија беше без клуб, не беше ...
| | веќе видена | слични

Ретко кој наш фудбалер имал можност да игра против Ливерпул, уште поретки се тие кои ќе добијат шанса да му дадат гол на еден од најголемите клубови во светот. ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев, или Гранде Пандев веќе 16-17 години игра на врвно ниво во Италија, во Серија А. Смени неколку клубови, сега е во Џенова, има титула со Интер има ...
| | веќе видена | слични

Нашата фудбалска репрезентативна приказна започна на 13 октомври во далечната 1993 година. Крањ (Словенија) беше местото, каде за првпат по осамостојувањето, ...
| | веќе видена | слични

На 6 октомври 2017 година, нашата фудбалска репрезентација со тие 1:1 на гости кај Италија, го постигна еден од најголемите резултати на гостувањата во нашата ...
| | веќе видена | слични

Тој 11 октомври 2016 година ќе биде запишан со златни букви во мак – фудбалот. Таа вечер нашата млада репрезентација, пред 20.000 гледачи на Арената во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните мора во целост да ги почитуваат мерките и препораките на Министерството за здравство за заштита од коронавирусот, покрај олабавувањето на ...
сите 538 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 492 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 100 | | | веќе видена

Над 120.000 граѓани кои имале кредити во НЛБ Банка ја прифатиле понудата да не ги враќаат кредитните рати во период од шест месеци согласно понудата на ...
сите 260 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

OLD BUT GOLD (24.08.2017, Фенербахче-Вардар): Македонски марш среде Истанбул (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: