Состанок на Економскиот совет, разгледан дополнителниот пакет мерки


2 копии

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот состанок ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Владата Оливер Спасовски одржува прес-конференција заедно со вицепремиерката задолжена за економски прашања и за координација со економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките се дизајнирани во широка консултација и суштинска дебата со членовите не Економскиот совет формиран токму за оваа цел, како и низ разговорите што ги ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за тоа кои се аргументите на ДУИ за платите на административците да не бидат скратени, Спасовски кажа дека не се работи за аргументи на ...
| | веќе видена | слични

Нови економски мерки се очекува да предложи денеска Владата. Прес конференција на која ќе се обрати премиерот Оливер Спасовски којапрвично беше закажана за 13 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 785 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 549 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанок на Економскиот совет, разгледан дополнителниот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: