Животни лекции кои ги научивме од „Кум“


Тинејџерството е тешко само по себе, а болеста корона вирус (КОВИД-19) го прави уште потешко. Со затворањето на училиштата и со откажаните настани, многу ...
| | веќе видена | слични

 Можеби не изгледа така, но пролетта веќе започна. Со неа започна и периодот на будење и нови почетоци и речиси сите посериозно им се посветувате на личните и ...
| | веќе видена | слични

 Кога одите на преглед, очекувате лекарот да ја заврши целата работа. Но, понекогаш треба и вие самите да направите неколку подготовки. Периодов секако сите ...
| | веќе видена | слични

За физичкото здравје сега е клучно да останете дома, но јасно е дека сите информации што ги слушате, може да доведат до нервоза, паника, вознемиреност … Нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животни лекции кои ги научивме од „Кум“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: