Нова герила акција – компас пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ, стрелките насочени кон ЕУ и НАТО


Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ Е ПОДИГНАТО ПРЕД СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека и посакуваат добредојде на Македонија ...
| | веќе видена | слични

„Ова е историски ден за Северна Македонија, за Западен Балкан и за сите земји членки на Алијансата, бидејќи Северна Македонија стана членка на најуспешната ...
| | веќе видена | слични

Стоиме рамо до рамо со најмоќните светски сили. Станавме 30 земја членка на НАТО. Обезбедивме стабилност, сигурност и просперитет, објави вицепремиерката Мила ...
| | веќе видена | слични

Како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на нашата земја во полноправно членство во НАТО, денеска истовремено беа подигнати три знамиња на ...
| | веќе видена | слични

Дојде и тој ден! Македонското знаме гордо се вее меѓу 29 знамиња на НАТО сојузниците. Безбедна и сигурна иднина!, напиша денеска шефот на дипломатијата Никола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 908 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 311 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 147 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова герила акција – компас пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ, стрелките насочени кон ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: