Како инвеститорот Бил Акман заработи милијарди од корона кризата додека берзите тонеа?

Слично како при падот на пазарот на недвижности во САД во 2006-2008 година, кога се создаде огромната хипотекарна криза и кога се случи тешката финансиска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во потрага по најпогодни пазари, инвестициските фондови повторно се вртат кон Кина, која прва излегува од кризата со пандемијата.Како бројот на заразени случаи ...
| | веќе видена | слични

Пад на вредноста на вложените пари во приватните пензиски друштва предизвика коронавирусот. Ширењето на заразата како реалност ги турна надолу светските пазари ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Земјотресот на светските пазари на капитал и стоки, заради пандемијата на коронавирусот, трае веќе три месеци и ја предизвика, веројатно, најразурнувачката ...
| | веќе видена | слични

Три месеци наназад пандемијата на корона вирусот ги коси светските берзи на капитал и стоки. Британските медиуми пишуваат дека ширењето на Ковид-19 резултира ...
| | веќе видена | слични

На светскиот пазар вредноста на доларот во споредба со минатата недела забележал најголем пад во последните четири години бидејќи американската централна банка ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот државен фонд за инвестиции кој воедно е и најголемиот инвестициски фонд во светот, а важи и за најстабилен изгуби неверојатни 1,33 трилиони норвешки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веќе ја живееме новата нормалност, свесни дека коронавирусот нема да исчезне. Да се зачува здравјето на граѓаните, да заживее и да се развива новата економија, ...
сите 926 | | | веќе видена

Во 17 часот министрите на Владата ќе одлучуваат дали ќе има 58 часовен карантин за викенд. Дури во попладневните часови Владата ќе одлучува за препораката на ...
сите 328 | | | веќе видена

Начинот на трансмисија на ковид вирусот во целиот изминат период е со близок респираторен контакт во рамки на еден кластер и поединци. И тоа ја детерминира ...
сите 231 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска во Струмица информираше дека поголем број припадници на МВР и на Армијата во Охрид се во ...
сите 208 | | | веќе видена

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
сите 175 | | | веќе видена

Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како инвеститорот Бил Акман заработи милијарди од корона кризата додека берзите тонеа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: