Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола


Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, по реакцијата на битолчани дека во центарот на градот се сместени повратниците од Малта во државен карантин иако во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари средба и близок контакт со странски државјани на скопскиот аеродром. Дали сепак тој ги прекрши ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, веќе четири дена воопшто не се појавил на редовните состаноци на Кризниот штаб за справување со корона ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на Меѓународниот Аеродром Скопје ја прими донацијата од Владата на Република Словенија за Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

,,Имајќи го во предвид моментот во која таа доаѓа истата е од исклучително значење за нас. Во оваа прилика сакам пред се во мое, и во име на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информираше дека настанот, кој беше планиран за денеска во 11:30 часот на Меѓународниот Аеродром Скопје, на кој министерот ...
| | веќе видена | слични

Припадниците на Министерството за внатрешни работи се во првите редови во справувањето со корона вирусот, а Министерството за внатрешни работи контиуирано ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 248 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 285 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 190 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: