Албанските медуми: Нашиот сосед и пријател Северна Македонија и официјално членка на НАТО

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 563 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанските медуми: Нашиот сосед и пријател Северна Македонија и официјално членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: