Албанските медуми: Нашиот сосед и пријател Северна Македонија и официјално членка на НАТО

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
6 копии

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска по изрекувањето на првостепените пресуди за случајот „Таргет Тврдина“ побара ефективна мерка затворски притвор за поранешниот шеф ...
сите 585 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 307 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ гради силна правна држава, во која редот, правдата и дисциплината на сите нивоа се приоритет. Пропаднаа сите обиди на губитникот Христијан Мицкоски да го ...
сите 284 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 315 | | | веќе видена

Деновиве е многу актуелна темата за промена на имињата на улиците во град Скопје. Пред само неколку дена градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов објави дека ...
сите 119 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанските медуми: Нашиот сосед и пријател Северна Македонија и официјално членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: