Чулев: Вкупно 502 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движење


502 граѓани вкупно не ја почитувале мерката за ограничување на движењето на граѓаните од 22 -ри март, информираше денеска на прес конференција министерот за ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.04.2020) на територијата на цела држава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 24 лица потпишале изјави за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Превземени се мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци. Ограничувањето на движењето на територија на Куманово ...
| | веќе видена | слични

Евидентирано е дека 164 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 122 лица, опоменати се 2 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...
| | веќе видена | слични

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава ја прекршиле вкупно 1.322 лица, констатирани се 10 непочитувања на решенијата за изолација ...
| | веќе видена | слични

Чулев: 1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација Скопје, 4 април 2020 (МИА) – Мерката ограничување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 380 | | | веќе видена

Јавното обвинителство информира дека привремената комисија за следење евентуални нерегуларности во континуитет ги следи случувањата поврзани со изборниот ...
сите 199 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 245 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Вкупно 502 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: