Чулев: Вкупно 502 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движење


502 граѓани вкупно не ја почитувале мерката за ограничување на движењето на граѓаните од 22 -ри март, информираше денеска на прес конференција министерот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава евидентирани се 164 лица кои не ја почитувале забраната за движење, при што 122 се приведени, а за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.04.2020) на територијата на цела држава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 24 лица потпишале изјави за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Превземени се мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци. Ограничувањето на движењето на територија на Куманово ...
| | веќе видена | слични

Евидентирано е дека 164 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 122 лица, опоменати се 2 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава ја прекршиле вкупно 1.322 лица, констатирани се 10 непочитувања на решенијата за изолација ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општни, кои со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Вкупно 502 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: