Чулев: 94 граѓани за едно деноноќие затекнати и приведени на улиците по 21 часот


Генерална оценка е дека мерките на владата се почитуваат од граѓаните, рече Чулев на днешната прескоференција соопштувајќи ги следните податоци за нивното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Евидентирано е дека 164 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 122 лица, опоменати се 2 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава ја прекршиле вкупно 1.322 лица, констатирани се 10 непочитувања на решенијата за изолација ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општни, кои со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: 94 граѓани за едно деноноќие затекнати и приведени на улиците по 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: