Нови 832 мртви од Ковид-19 во Шпанија, вкупно над 5.500


9 копии
4 копии

Италијанските власти соопштија за нови 681 починати од коронавирусот во земјата во последните 24 часа. За првпат во повеќе од една недела дневниот број на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да опаѓа и денес се регистрирани 4.805 нови случаи на заразени со коронавирус, додека 681 лица починаа во ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да паѓа и денеска се регистрирани 4.805 нови случаи заболени од коронавирусот, додека за 24 часа како последница ...
| | веќе видена | слични

За првпат по избувнувањето на епидемијата на Ковид-19 во Австрија е пријавен поголем број луѓе кои се излекувале од новозаразени. Од петокот наутро до утрово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 832 мртви од Ковид-19 во Шпанија, вкупно над 5.500

Од:
До кого (е-маил):
Порака: