Нови 74 заболени и двајца починати од коронавирус во Грција

4 копии
6 копии

Независната служба за јавни приходи на Грција го прекинува разгледувањето на електронски поднесените барања за промена на постојаното место на живеење од ...
| | веќе видена | слични

Стар турски танкер, кој тргнал од пристаништето Алиага во Турција, вчера наутро бил забележан сомнително да плови во морскиот дел меѓу грчките острови Самос и ...
| | веќе видена | слични

Поради прекршувања на мерките воведени за спречување на ширењето на епидемијата од коронавирус во Грција, а врз основа на казни, во буџетот на земјата ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За колку е можно поточно да се одреди причината за смртта кај починатите пациенти со Ковид-19, Кипар спроведува процес на кодирање на вистинската причина за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Зголемени контроли, затворени аеродроми, верски служби зад затворени врати. Во сите земји се среќаваат овие мерки и препораки со цел да се ограничи движењето и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска министерот за здравство, Венко Филипче одржа координативен состанок со ...
сите 721 | | | веќе видена

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 359 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 283 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 93 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 144 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ како партија и организација е секогаш спремна за избори, но во овој момент, следните две три недели најдобро е цела држава да ги стави сите ресурси ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 74 заболени и двајца починати од коронавирус во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: